fbpx

Atrakcje Ustronia Morskiego

Fot. Piotr Robakowski

KINO 7D MAX (Międzyzdroje)

Tutaj czekają na was atrakcje na najwyższym poziomie. Filmy są wyświetlane w systemie 3D+7 efektów specjalnych. Ruchome fotele, zapach, bryza wodna, bąbelki, powiew wiatru , smyranie po nogach dotyk na plecach, głowie, siedzisku ,inne w przygotowaniu. Wirtualna rzeczywistość (VR )system projekcji OCULUS Obraz ogląda się w specjalnych okularach + efekty specjalne (oglądający staje się bohaterem filmu). 

Przydatne informacje: www.kino7dmax.pl,
info: tel. 796 402 860

WESTERN PARK

Ma charakter edukacyjno – rozrywkowy. Uczestnicy oprócz zabawy zdobywają wiedzę o plemionach Indian oraz trudach, jakie znosili pierwsi osadnicy na Dzikim Zachodzie. Zwiedzają Western Park oglądając tipi (namioty indiańskie), wysłuchują krótkiej historii, oglądają oryginalne stroje oraz narzędzia codziennego użytku. Na terenie Western Parku znajduje się m.in. trampolina, plac zabaw oraz równoważnia indiańska. Organizowane są tu zabawy, gry oraz nauka tańca kowbojskiego.

Przydatne informacje: www.westernpark.com.pl,
info: tel. 501 536 770

GOLF DRIVING RANGE

Jest to miejsce, gdzie każdy może nauczyć się grać w golfa lub doszlifować swoje umiejętności, a także rozegrać turniej korzystając z 9-cio dołkowego pola golfowego. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu golfowego więc nie trzeba mieć go wcale ze sobą, aby skorzystać z pola. Jest to również doskonałe miejsce do organizacji imprez integracyjnych na świeżym powietrzu połączonych z treningiem golfowym.

Przydatne informacje: www.alte-farm.pl,
info: tel. 608 350 900

AQUAPARK HELIOS

To miejsce rekreacji, zabawy, wypoczynku, uprawiania sportu. Baseny: otwarty o wymiarach: 24 m x 25 m i kryty o wymiarach 25 m x 12,5 m. Atrakcje: zjeżdżalnie i rynny wodne, sauny: sucha i parowa, korty tenisowe z nawierzchnią sztuczną, plac zabaw dla dzieci, dwutorowa kręgielnia, boisko do siatkówki plażowej, siłownia zewnętrzna i wiele innych.

Przydatne informacje:
www.gosir-ustronie-morskie.pl,
info: tel. 94 35 15 095 wew. 101

PARK LINOWY GIBON

Park linowy GIBON znajduje się we wschodniej części Ustronia Morskiego, w odległości zaledwie 150 m od morza. Zabawa w parku polega na pokonywaniu przeszkód zainstalowanych na drzewach, a wysokość, na której zostały zawieszone dochodzi nawet do 13 metrów. Park Linowy GIBON jest odpowiedni dla wszystkich, niezależnie od formy fizycznej i wieku. Trasy pokonywane są samodzielnie, a dzięki dużej różnorodności poziomu trudności każdy znajdzie coś dla siebie. W parku linowym GIBON znajduje się 11 tras, w tym 2 trasy szkoleniowe z łączna liczbą 142 przeszkód.

Przydatne informacje: www.gibonpark.pl,
info: tel. 608 400 727

LOTY WIDOKOWE (Bagicz)

Po latach starań w 2012 roku otwarto lotnisko w Bagiczu dla ruchu turystycznego i czarterowego dla małych samolotów (do 20 pasażerów). Lotnisko będzie lotniskiem czynnym sezonowo. Planowana jest rozbudowa jego infrastruktury m.in. o pomoce nawigacyjne i możliwość tankowania samolotów. Wszyscy którzy wybrali noclegi nad morzem w Kołobrzegu, Sianożętach, Ustroniu Morskim i pobliskich miejscowościach powinni zobaczyć Bagicz, a nawet skorzystać z lotów wycieczkowych nad okolicą.

Przydatne informacje: www.bagicz.com,
info: tel. 604 969 388

PARK ROZRYWKI

Park Rozrywki Dziki Zachód (Kołobrzeg-Zieleniewo) jest idealnym miejscem dla spragnionych przygód w stylu western, miejscem gdzie można spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank, pokazy kaskaderskie. Można udać się do wioski indiańskiej, odwiedzić indiański wigwam i zjeść, posłuchać indiańskich opowieści, zobaczyć egzotyczne stroje Indian i ich barwne tańce, zapalić fajkę pokoju. Zapraszamy także na nie zapomnianą jazdę konną!

Przydatne informacje: www.dzikizachod.com.pl,
info: tel. 602 606 177

OGRODY HORTULUS

Ogrody Hortulus Spectabilis oddalone są o 2 km od Ogrodów tematycznych Hortulus w Dobrzycy i stanowią oddzielny kompleks ogrodowy. Obecnie Ogrody Hortulus Spectabilis zajmują powierzchnię 5 ha, w których główną atrakcją jest największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni ponad 1 ha, ze znajdującą się w jego centrum wysoką na 20 m wieżą widokową. Z tarasu widokowego wieży, rozciąga się panoramiczny widok całych ogrodów, jak i odległej okolicy wybrzeża – przy dobrej widoczności rysuję się także wyraźnie powierzchnia Bałtyku.

Przydatne informacje: www.hortulus.com.pl,
info: tel. 94 318 13 18

SZLAKI TURYSTYCZNE

Malownicza Międzynarodowa Trasa Rowerowa nr 10 biegnie wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego i łączy się w Ustroniu Morskim z Międzynarodowym Szlakiem Pieszym E-9. Ponadto trasa rowerowa wpisuje się w sieć szlaków turystycznych przebiegających przez teren gminy Ustronie Morskie tj. łączy się z Błękitnym Szlakiem Pieszym prowadzącym do najstarszych dębów w Polsce, oraz z Rowerowym Szlakiem Turystycznym prowadzącym przez atrakcje turystyczne gminy Ustronie Morskie.

Przydatne informacje:
www.szlaki-zachodniopomorskie.pl